Jan Watzek

*1988, Krupka, Česká republika

 

E-mail: jan@watzek.cz

Web: http://www.foto.watzek.cz/

 

 

Svatby fotím více než 10 let. Začínal jsem pro pár známých a pomalu jsem se dopracoval až k vlastní živnosti. Baví mě sledovat celý ten svatební ruch jakožto neviditelný pozorovatel s fotoaparátem. Při fotografování svateb nestačí jen udělat dobré stylizované portréty. Mnohem více mě baví reportážním stylem zachycovat důležité momenty a zejména emoce, které ke každé svatbě patří. Každý vždycky říká: „Teď mě nefoť, když brečím“, ale po letech vás tyto fotografie dokážou znovu vtáhnout do děje a vybavíte si znovu ty nezapomenutelné okamžiky štěstí.

S postupem času jsem si mohl pořídit profesionální techniku Nikon, takže mi opravdu žádný okamžik neunikne. Samozřejmostí je záložní fotoaparát a to, že se mi fotografie ukládají na dvě karty současně.  Od roku 2015 jsme začali fotografovat svatby ve dvou. Tento neotřelý způsob práce mi poskytuje více kreativní volnosti v tvorbě (jeden z nás fotí na jistotu a druhý se nemusí bát lehce zaexperimentovat). Nyní se nemusím rozhodovat z kterého pohledu danou scénu zachytit, vím, že budeme mít fotky nejlepších okamžiků z více úhlů současně. Při focení stylizovaných portrétů se jeden z nás může věnovat fotokoutku a zabavit tak ostatní svatebčany.

Mezi mé oblíbené lokace patří Hrad Krupka, kde jsem doma, nebo třeba Panenský Týnec. Česko nabízí nepřeberné množství svatebních míst, těším se na setkání, třeba právě na Vaší svatbě.

 

Používaná technika:

 

Nikon D750

Objektivy Nikkor

Mobilní ateliér

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2010 - present

2010 - present